Гіпсокартон – вузький плоский лист, який складається з гіпсової плити, з обох боків вкритої цупким картоном. Він дуже популярний серед будівельників та ремонтників, які використовують його для створення перегородок, стель, декоративних панелей та інших конструкцій у житлових, комерційних та промислових приміщеннях.

Його винайшли у 1890-і роки французькі науковці, які шукали заміну традиційним, важким матеріалам, які використовувалися для створення перегородок та стель. А вже у ХХ столітті конструкцію представив і запатентував американський інженер. Гіпсокартон став популярним завдяки своїй легкій вазі, міцності та простоті в монтажі.

Види гіпсокартону

Існує декілька видів гіпсокартону, які використовують при будівництві та ремонті.

Звичайний гіпсокартон (маркування ГКЛ)

Звичайний гіпсокартон – це основний вид гіпсокартону, який використовується для створення перегородок, стель та інших конструкцій. Він має розміри 1,2 м на 2,4 м та товщину 9,5 мм. Його зручно використовувати, оскільки він легко ріжеться та кріпиться до металевих профілів.

Вогнетривкий гіпсокартон (маркування ГКЛО)

Вогнетривкий гіпсокартон – це вид гіпсокартону, який використовується для створення конструкцій, які мають високі вимоги до пожежної безпеки. Цей вид гіпсокартону містить додаткові компоненти антипіретики у гіпсовій серцевині, які дозволяють йому стійкіше переносити високі температури та запобігати розповсюдженню вогню.

Вологостійкий гіпсокартон (маркування ГКЛВ)

Вологостійкий гіпсокартон – це вид гіпсокартону, який містить додаткові компоненти модифікатори, додані в гіпсову серцевину, що дозволяють йому стійкіше переносити вологу. Він часто використовується для створення перегородок та стель в ванних кімнатах, саунах та інших приміщеннях з підвищеною або середньою вологістю.

Армований гіпсокартон

Армований гіпсокартон – це вид гіпсокартону, який містить додаткову армовану металеву сітку. Посилення здійснене з двох сторін картонного шару і надає значної міцності матеріалу. Цей вид гіпсокартону використовується для створення конструкцій, які повинні бути особливо міцними та стійкими до пошкоджень. Він часто використовується для створення внутрішніх стін та перегородок у будівлях з високим рівнем прохідного трафіку.

Арочний (гнучкий) гіпсокартон

Арочний (гнучкий) гіпсокартон – це вид гіпсокартону, який має малу товщину (6 – 6,5 мм) і містить скловолоконну сітку в гіпсовій серцевині​​, що надає йому підвищену пластичність і стійкість до ламання. Оскільки арочний гіпсокартон піддається вигинанню, то йому можна надавати невеликого радіусу і застосовують для виготовлення різних криволінійних дизайнерських конструкцій.

Комплектуючі до гіпсокартону

Крім самого гіпсокартону, для створення якісних конструкцій необхідно використовувати його комплектуючі:

  1. Профіль стельовий застосовується для формування каркасу підвісних стель та облицювання стін. CD-профіль дозволяє виконувати нескладний монтаж каркасу необхідної конструкції з мінімальними витратами часу.
  2. Профіль стельовий направляючий використовується для монтажу каркасу однорівневих підвісних стель та облицювання стін. При монтажі каркасів підвісної стелі профіль UD-28 кріпиться по периметру приміщення. При встановленні каркасу для облицювання стін профіль кріпиться до підлоги та стелі.
  3. Профіль стійковий CW використовується для виготовлення перегородок, облицювання стін. Даний профіль відноситься до категорії стінових стійкових профілів. Зазвичай, профіль CW встановлюють в якості вертикально розташованих стійок. На спинці кожного з профілів містяться отвори у формі букви «Н», які дозволяють виконати монтаж необхідних комунікацій всередині перегородок.
  4. Профіль UW направляючий використовується в якості направляючих для стійкових профілів, а також для встановлення перемичок між ними в каркасах перегородок та облицювань. Профіль монтується до основи за допомогою дюбелів та шурупів, з цією метою в направляючих профілях зроблені отвори з певним відступом.
  5. Профіль посилений UA використовується під час зведення стін для посилення дверних, віконних, арочних та інших пройомів; для посилення каркасу при монтажі масивних міжкімнатних перегородок; для кріплення до нього важкого навісного обладнання (кухонні шафи, полиці, бойлери). Зазвичай, даний профіль використовується як несучий профіль.
  6. Штукатурний профіль (маяк) застосовується в якості опорної направляючої бази для отримання рівної поверхні при оштукатурюванні. За допомогою маяка штукатурного ви зможете обрати відповідну товщину нанесення штукатурки, а також швидко, точно та без великих витрат отримати рівну обштукатурену поверхню.
  7. Кут для мокрої штукатурки використовують для зміцнення кутів стін, дверних та віконних коробок при виконанні оштукатурювання “мокрим способом”. Даний кут рекомендовано застосовувати з неагресивними видами штукатурок, щоб уникнути руйнування оцинкованого шару.
  8. Прямий підвіс ПП застосовується для кріплення профілів стельових (ПС) CD-60 до несучої основи. За допомогою ПП ви зможете нівелювати нерівності несучої основи, а також відрегулювати зазор кріплення між несучою основою та гіпсокартонною конструкцією.
  9. З’єднувач однорівневий (краб) слугує для хрестоподібного з’єднання стельових профілів CD-60 на одному рівні.
  10. З’єднувач дворівневий призначений для з’єднання CD-профілів на різних рівнях у взаємно перпендикулярних напрямках. Даний з’єднувач поставляється в розгорнутому вигляді, тому перед монтажем його необхідно зігнути до П-подібної форми.
  11. З’єднувач кутовий (поперечний) використовується для з’єднання профілів CD-60 під прямим кутом в однорівневій конструкції.
  12. З’єднувач поздовжній використовується для поздовжнього з’єднання профілів CD-60.
  13. Анкерний підвіс (поворотний) для профілю CD-60 застосовується для кріплення каркасу підвісної стелі до несучої основи. Даний підвіс використовується разом зі стрижнем необхідної довжини. Конструкція дозволяє точно відрегулювати необхідний рівень каркасу.
  14. Анкерний підвіс (якірний) для профілю CD-60 застосовується для кріплення каркасу підвісної стелі до несучої основи. Даний підвіс використовується разом зі стрижнем (стержнем) необхідної довжини. Конструкція дозволяє точно відрегулювати необхідний рівень каркасу
  15. Анкерний підвіс CS застосовується для кріплення Т-профілю до несучих конструкцій в системах підвісних касетних стель.
  16. Пружинний підвіс (метелик) застосовується в конструкції підвісної стелі. Слугує для регулювання рівня стелі.
  17. Сталевий стрижень (стержень петля / гачок) призначений для підвіски каркасів підвісних стель до несучих конструкцій.
  18. Кут застосовується в стінових конструкціях для якісного монтажу профілю UA. Ви можете надійно закріпити профіль UA до основи (підлоги або стелі) за допомогою кутів та набору металевих виробів, що входять в комплект.
  19. Звукоізоляційна стрічка застосовується при монтажі гіпсокартонних систем. Вона запобігає вібрації профілю, покращує звукоізоляцію конструкції, усуває містки холоду та забезпечує ізоляцію стиків.

Гіпсокартон є одним з найпопулярніших матеріалів для створення внутрішніх обробок стін, перегородок та стель. Цей матеріал має безліч переваг, таких як висока міцність, екологічність, простота в монтажі та обробці.

Важливо пам’ятати, що для створення надійних та якісних конструкцій з гіпсокартону потрібно використовувати високоякісні матеріали та комплектуючі. Перед початком робіт необхідно заздалегідь розрахувати потрібну кількість матеріалу, а також підготувати необхідні інструменти.

При виконанні робіт з гіпсокартоном необхідно дотримуватись правильної технології та безпеки. Необхідно виконувати роботи у захисних окулярах, масці та рукавицях, а також дотримуватись інструкцій виробника щодо використання матеріалів та інструментів.

В магазині “Будівельник”  Ви можете купити гіпсокартон та комплектуючі товари найвищої якості.